محتوای خود را از اینجا اضافه کنید
محتوای خود را از اینجا اضافه کنید

مرکز آموزشی مشاوره ای

هر مقاله علمی‌یک ترکیبی عددی به نام DOI دارد. که تمامی‌مقالات مندرج در ژورنال‌هالی علمی‌و پایگاه‌های اطلاعاتی را با DOI یه  هر مقاله نسبت می‌دهند. برای اینکه شما بتوانید بدون پرداخت هزینه به این مقالات دسترسی داشته باشید، تنها کافی است در وبسایت Google Schlor (گوگل اسکالر ) مقاله خود را جستجو کنید. سپس گوگل اسکالر با توجه به جستجوی شما، چندین پیشنهاد مقاله به شما می‌دهد و شما با انتخاب هر مقاله به وبسایت پایگاه اطلاعاتی که آن مقاله را دارد ارجاع داده می‌شوید. در آنجاست که شما می‌بایستی DOI مقاله مورد نظر را پیدا کرده و از طریق زیر نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

  • استفاده از سایت sci-hub.cc

برای دانلود یک مقاله انگلیسی، شما نیاز به دانستن آدرس اینترنتی یا لینک مقاله موردنظر دارید. برای این منظور ابتدا وارد یکی از بانکهای اطلاعاتی یا همان سایتهای جستجوی مقالات انگلیسی شوید. برای نمونه وارد سایت ScienceDirect.com  شوید.
حالاکلمه یا کلمات مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنید یا برای جستجوی پیشرفته روی لینک advanced search کلیک کنید. در صفحه جستجوی پیشرفته، موارد مورد نظر خود را وارد کنید. مثلاً ما کلمه کلیدی «operation management» را وارد کرده، تا این عنوان را تنها در عناوین (Title) ژورنال‌های ۲۰۱۳ به بعد جستجو کند. سپس روی دکمه search کلیک می‌کنیم.

پس از نمایان شدن نتایج جستجو، عنوان چندین مقاله ظاهر می‌شود که برای دانلود فایل مربوطه نیاز به پرداخت وجه است. اما ما در اینجا به شما راهی را آموزش می‌دهیم تا بصورت رایگان و در کمتر از چند دقیقه مقاله موردنظر خود را دانلود کنید.

آدرس صفحه مقاله ای را که می‌خواهید دانلود کنید (لینک چکیده مقاله)، کپی کرده و وارد سایت sci-hub.cc شوید. (یا در صفحه نتایج جستجو، روی عنوان مقاله کلیک راست کرده و گزینه Copy link address را انتخاب کنید). در نوار جستجوی این سایت، آدرس صفحه مقاله یا عنوان مقاله را وارد نموده و روی دکمه Open ( دکمه سمت راست با علامت کلید) کلیک کنید:

در صفحه بعد دانلود مقاله پس از چند لحظه بصورت خودکار شروع می‌گردد!! در صورت نیاز به دانلود مجدد آن، روی آیکون فلش رو به پایین (سمت چپ همین صفحه) کلیک کنید.

  • استفاده از برخی سایت‌های فارسی مناسب جهت دانلود رایگان مقالات انگلیسی

علاوه بر روش معرفی شده در بالا، برخی سایت‌های فارسی زبان نیز اقدام به دانلود و ارائه مقالات درخواستی انگلیسی شما می‌‌مایند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می‌گردد. برای این منظور کافی است لیتک دانلود یا خرید مقاله انگلیسی مورد نظر خود را در باکس جستجوی یکی از سایت‌های زیر وارد نموده، و در صورت پدیدار شدن لینک دانلود، آن را دانلود نمایید. در برخی از این سایت‌ها، پیش از اقدام به دانلود مقالات، شما می‌بایست در ابتدا به عضویت آن سایت درآیید. همچنین برای دانلود مقالات انگلیسی از برخی بانک‌های اطلاعاتی، محدودیت تعداد دانلود مقاله برای شما وجود دارد که البته با خرید اعتبار، می‌توانید مجددا مقاله مورد نظر خود را دانلود بفرمایید.

به عنوان نمونه به چند مورد از این نوع پایگاه‌ها اشاره می‌گردد:

  1. http://terapaper.ir
  2. http://freepaper.me
  3. http://iranpaper.ir
  4. http://paper.paperdl.com
  5. http://bionet.ir/article_dl.php

نوشته شده توسط

معلم فیزیک / مسؤول سيستم هاي دانش آموزي اداره كل آمورزش و پرورش شهر تهران / فارغ التحصیل کارشناسی فیزیک نظری از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی 95-91/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =